Transfer Baskı

Hizmetler > Transfer Baskı

Kağıda aktarılmış süblime olma yani ısı etkisiyle gaz olup buharlaşma özelliğindeki boyar maddenin ısı ve basınç etkisi ile Polyester kumaşa baskı işlemine transfer baskı denmektedir.

Süblime olabilen dispers boyalar, rotogravür türü kalıplı baskı makineleri veya dijital yazıcılar aracılığı ile kağıt üzerine basılır. Diğer bir deyişle kalıpların üzerindeki veya dijital ortamdaki desenler kağıtların üzerine basılmış olur. Daha sonra, süblime kağıdın basılı yüzü ısı ve basınç yardımıyla polyester kumaş ile birleştirilip 20-30 sn, 210-220 c'de ısıtılmış transfer baskı makinesinden geçirilir. Bu geçiş sırasında kağıdın üzerindeki boya gaz haline gelip polyester kumaşın yüzeyine aktarılmış olur. Kağıt, ısıtılmış silindir ile keçe arasında polyester kumaş ile yüz yüze getirilir. Isı ve basınç etkisiyle kağıdın üzerindeki desen kumaşa transfer olur. Baskı kalitesi açısından %100 Polyester kumaşlarda renkler daha canlı ve net çıkar. Karışımlı kumaşlarda ise en az %50 Polyester içermesi gerekmektedir.

Lami Transfer, müşterilerinin vermiş oldukları siparişlere göre dijital baskı makinelerinde bastığı veya Avrupa’dan ithal ettiği transfer kağıtlarının kumaşa baskı işlemini gerçekleştirmektedir. Kalitede her zaman mükemmelliği hedefleyen Lami Transfer, metraj transfer baskıdaki hassasiyetleri bilmekte, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve bilgi birikimiyle üretimine devam etmektedir.

metraj transfer baskı
metraj transfer baskı
metraj transfer baskı
Web Tasarım