Transfer Baskı Kağıdı

Kağıda aktarılmış süblime olma yani ısı etkisiyle gaz olup buharlaşma özelliğindeki boyar maddenin ısı ve basınç etkisi ile Polyester kumaşa baskı işlemine transfer baskı denmektedir.

Süblime olabilen dispers boyalar, rotogravür türü kalıplı baskı makineleri veya dijital yazıcılar aracılığı ile kağıt üzerine basılır. Diğer bir deyişle kalıpların üzerindeki veya dijital ortamdaki desenler kağıtların üzerine basılmış olur. Daha sonra, süblime kağıdın basılı yüzü ısı ve basınç yardımıyla polyester kumaş ile birleştirilip 20-30 sn, 210-220 c'de ısıtılmış transfer baskı makinesinden geçirilir. Bu geçiş sırasında kağıdın üzerindeki boya gaz haline gelip polyester kumaşın yüzeyine aktarılmış olur. Kağıt, ısıtılmış silindir ile keçe arasında polyester kumaş ile yüz yüze getirilir. Isı ve basınç etkisiyle kağıdın üzerindeki desen kumaşa transfer olur. Baskı kalitesi açısından %100 Polyester kumaşlarda renkler daha canlı ve net çıkar. Karışımlı kumaşlarda ise en az %50 Polyester içermesi gerekmektedir.

Lami Transfer, Ev Tekstilinde Döşemelik kumaş üreticilerine, Parça baskı yapan firmalara ve yurtdışındaki imalatçılara transfer baskı kağıdı satışı yapmaktadır. 5.000’nin üzerinde desen çeşidi, dijital desen koleksiyonu ve envanterinde bulunan 160 cm enindeki hazır transfer baskı kağıtlarıyla müşterilerine zengin desen seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca müşterilerinden gelen bir desenin kağıdını, termin süresi ve sipariş miktarına göre dijital baskı makinelerinde veya işbirliği yaptığı Avrupa’daki kağıt fabrikalarında bastırabilmektedir.

transfer baskı kağıdı
transfer baskı kağıdı
transfer baskı kağıdı
Web Tasarım